piątek, 26 października 2012

Telefon komórkowy jest niebezpieczny dla człowieka


Poprzedni film, jaki zamiesiłem na tej stronie mówił o naukowych badaniach, z których wynika, że fluor szkodzi naszemu mózgowi. Tym razem mamy fizyka, który wypowiada się na temat telefonów komórkowych, ale nie tylko, bo wspomina także o sieciach WLAN, mikrofalówkach i Bluetooth. Naukowiec ten nie apeluje do ludzi by zrezygnowali z tych udogodnień. Zwraca raczej uwagę, że wynalazcy są w pewnych sprawach ignorantami i nie zdają sobie do końca sprawy jak niebezpieczne jest ich działanie. To naukowcy powinni pracować nad takimi produktami, które będą bezpieczne.
Zobacz film... 


Co jednak możemy zrobić by z komórki korzystać bezpieczniej? Całkowicie ryzyka wykluczyć sie nie da. Jednak możemy i powinniśmy korzystać z komórek jak najrzadziej, rozmawiać krótko a gdy rozmowa się przedłuża to często zmieniać ucho, czyli trzymać aparat raz przy lewym a raz przy prawym uchu. Warto posiadać słuchawki i mikrofon które pozwolą nam prowadzić rozmowę bez przykładania telefonu do ucha.

Jeśli nosimy komórkę przy sobie trzymajmy ją jak najdalej od takich narządów jak mózg czy serce. Chyba najbardziej optymalnym rozwiązaniem będzie noszenie jej przy spodniach na pasku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz