poniedziałek, 13 lutego 2012

Skazani na umieranie
Czasem zastanawiam się jak jest możliwe by rząd a także świat nauki i medycyny milczał na pojawiające się możliwości leczenia śmiertelnych chorób. Przecież śmiertelna choroba jest tak wielkim wrogiem człowieka, że każdy kto jest nastawiony na czynienie ludziom dobra powinien entuzjastycznie podchodzić do nowych metod leczenia tych chorób. A jednak mamy do czynienia z przemilczeniem a nawet powiedziałbym, że z walką przeciw nowym metodom leczenia nawet jeśli stare są bardzo kosztowne i całkowicie nieskuteczne jak np. chemioterapia, w leczeniu raka. Przecież wiadomo, że leczenie będzie ciężkie, bardzo kosztowne a pacjent i tak umrze. Są odmiany raka o których wiadomo, że nie ma przypadków by ktoś przeżył 5 lat od podjęcia leczenia. Mimo to nie pozwala się stosować innej metody chociaż świadkowie twierdzą, że jest skuteczna! Wystarczy zupełnie powierzchownie przyjrzeć się medycynie alternatywnej by bez trudu zauważyć że jej sukcesy (jeśli występują) są nie tylko przemilczane ale wręcz zwalczane a ludzie którzy powinni być nagrodzeni za uratowanie życia są ciągani po sądach za leczenie bez uprawnień lub metodą nie dozwoloną.


Sam fakt, że jakaś metoda musi być dozwolona wskazuje na upadek etyki w społeczeństwie, które akceptuje takie przepisy. Osądowi powinni podlegać tylko ci co zaszkodzili pacjentowi lub ci co wyłudzili od chorego olbrzymie kwoty pieniędzy bez skutku go lecząc. jednak na równych zasadach a nawet surowiej za to samo powinni być sądzeni lekarze, przedstawiciele medycyny narzuconej społeczeństwu siłą. 


Film który dziś prezentuje przedstawia sytuację w której skuteczna metoda leczenia raka nie jest kontynuowana a przepisy są tak z konstruowane by chorzy nawet na własny koszt nie mogli się leczyć. Metoda została sprawdzona a jej skuteczność potwierdzona. Nie ma więc powodu by nadal tą metodę stosować. badania należy zakończyć, a “królikom” doświadczalnym pozwolić by umarli i przestali reklamować konkurencje dla bardzo drogiej i nieskutecznej chemioterapii.

Film ma tytuł: Skazani na umieranie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz