wtorek, 7 czerwca 2016

Kto za to odpowiada?

Mały Kacperek zmarł  
Dlaczego?
Dlatego bo pani inżynier (!!) Syczewska, dyrektor Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, NIE BĘDĄC LEKARZEM !!! zdecydowała, aby nie wydać zgody na sprowadzenie dla Kacperka medycznej marihuany. Nie wydała zgody na leczenie polskiego dziecka!! Aa... niech tam... niech sobie Kacperek pocierpi, może umrze? będzie po problemie...
Marihuana uratowała życie małej Charlottcie... Cały świat o tym usłyszał. Charlotta miała syndrom Draveta, lekooporna padaczka. Dzisiaj, Charlotta chodzi do szkoły, rozwija się... Kacperek też miał syndrom Draveta. Mógł też żyć...
Ok.. na szczęście sprawę przejęła już prokuratura i mam wielką nadzieję, że winni zostaną ukarani za co? Za zaniedbanie czy zaniechanie... nie za bezpośrednią śmierć dziecka, ale dziecko nie żyje! Jaką karę dać? Pewnie będzie upomnienie...


Oleńka Janowicz, nasza wspólna podopieczna :
Zmarła, bo ...NIE DOCZEKAŁA SIĘ NA LEK!!!! KTO za to odpowie??? Który urzędnik??? Dlaczego procedura trwa 4 miesiące, a ważność recepty jest TRZY! ?
Dlaczego urzędnik DECYDUJE, daje pieczątkę a rodzic ma SAM, NA WŁASNA RĘKĘ starać się o ten lek?? Sami mu powinni ten lek sprowadzić i dać w ciągu 24 godzin. Od czego jest Minister Zdrowia? To ON ODPOWIADA ZA ADMINISTRACJĘ TEGO CHOREGO SYSTEMU !
A przecież... przecież mamy SŁUŻBĘ ZDROWIA ! Komu ona służy???
Czy my zbiorowo oczadzieliśmy??
Do leczenia dziecka w Polsce potrzebna jest ZGODA jakiegoś zafajdanego urzędnika !!! Urzędnika, któremu MY, potulnie, pokornie, każdego miesiąca , BEZ OPÓŹNIEŃ, płacimy wynagrodzenie!
źródło: 

1 komentarz:

  1. Witam. Ta sama sytuacja ze Sluzba Zdrowia/Ministerstwem Zdrowia, lekami i leczeniem wystepuje takze w innych tzw cywilizowanych krajach. Wszystko jest dla tych ktorzy maja pieniadze i prywatne ubezpieczenie. Chore dzieci, ludzie starzy, biedni i bezdomni nikogo nie interesuja bo nie przynosza dochodow wiec trzeba sie ich "pozbywac"!!! To sa moje obserwacje i tez osobiste doswiadczenia.
    Czekam z radoscia i niecierpliwoscia na zmiane Rzadu, ktory mam nadzieje wkrotce nastanie. Wszystkim utrapionym zycze wytrwalosci i silnej wiary. Jolanta.

    OdpowiedzUsuń